Skip to main content

SPF w sprayu – zestawienie

2024-05-13

Kosmetyki

Autor: Redakcja Czytamy Etykiety

Wśród różnych produktów dostępnych na rynku służących fotoprotekcji lubimy sięgać po łatwe w aplikacji mgiełki. Czy produkty z SPF w sprayu to na pewno dobry pomysł? Obecnie filtry przeciwsłoneczne występują w różnych formach, ale to te w sprayu są najszybsze i bardzo wygodne w użyciu. Jednak ze względu na trudność w odmierzeniu ich odpowiedniej ilości, […]

Wśród różnych produktów dostępnych na rynku służących fotoprotekcji lubimy sięgać po łatwe w aplikacji mgiełki. Czy produkty z SPF w sprayu to na pewno dobry pomysł?


Obecnie filtry przeciwsłoneczne występują w różnych formach, ale to te w sprayu są najszybsze i bardzo wygodne w użyciu. Jednak ze względu na trudność w odmierzeniu ich odpowiedniej ilości, która zagwarantuje deklarowaną przez producenta ochronę, polecamy je jako produkty do replikacji. Oczywiście idealnie byłoby replikować filtry w postaci kremów, gdzie możemy wyznaczyć tę odpowiednia ilość, jednak filtry w sprayu są zdecydowanie wygodniejsze do ponownej aplikacji w ciągu dnia, zarówno jeśli chodzi o twarz, jak i ciało.

Nam właściwie ciężko jest sobie wyobrazić replikację kremowego produktu ochronnego na makijaż, dlatego mgiełka z SPF sprawdzi się tutaj szczególnie. Niektóre z nich już od samego początku pozostawiają suche wykończenie na skórze, inne potrzebują chwili, aby się wchłonąć i pozostać niewidoczne. Wszystko zależy od formuły kosmetyku i tutaj najlepiej kierować się informacjami, jakie producent podaje na opakowaniu, ponieważ nie każdy spray będzie nadawał się do rozpylenia na makijaż.

Czy produkty wodoodporne też należy replikować?

Jak już pisaliśmy przy okazji wpisu na temat jaki krem z filtrem wybrać reaplikacja kremów z SPF zalecana jest co 2-3 godziny. W związku z tym, że żaden kosmetyk nie jest w pełni wodoodporny, nawet takie produkty i powinniśmy aplikować ponownie! Tym bardziej, że nie jesteśmy w stanie określić, ile realnie ochrony zostało nam po wyjściu z wody.

Czym zmywać filtry?

Skoro mowa o reaplikacji, to warto też wspomnieć jak prawidłowo zmywać produkty ochronne z twarzy. Świetnym sposobem będzie dwuetapowe oczyszczenie. W tym celu stosuje się dwa różne produkty, które dadzą nam pewność delikatnie, ale dobrze oczyszczonej skóry.

W pierwszej fazie możemy użyć oleju lub masełka do demakijażu, które rozpuści filtr i pozostałe zanieczyszczenia, następnie w drugim etapie musimy użyć produktu, który to zmyje – może to być np. łagodny żel, czy pianka. Ze względu na to, że filtry już same w sobie potrafią być dość obciążające dla naszej skóry tyczy się to nawet sytuacji, gdy nie mieliśmy na sobie makijażu.

Ochrona włosów przed słońcem

Podobnie jak w przypadku skóry, tak samo włosy narażone są na negatywne skutki promieniowania. Pod jego wpływem struktura włosa ulega zniszczeniu, a słoneczne refleksy to tak naprawdę efekt utleniania się barwnika we włosie. Dodatkowo kąpiele w słonej wodzie sprawiają, że włosy są bardziej podatne na uszkodzenia, dlatego po lecie mogą być wyjątkowo suche, łamliwe i matowe.

Aby temu zapobiec, warto aplikować mgiełki do włosów z filtrami (nie muszą być to specjalnie dedykowane włosom mgiełki, warto testować różne produkty, często te do twarzy równie dobrze się sprawdzą). Dodatkowo regularne nawilżanie i odżywianie włosów pomaga w utrzymaniu ich zdrowego wyglądu i ochrony przed uszkodzeniami w letnie dni nad wodą.

Jedną z mgiełek do włosów oceniliśmy neutralnie, ponieważ mimo opisu na opakowaniu nie zawiera ona filtrów! Nie popieramy takiej dezinformacji, niemniej jednak będzie ona miała działanie pośrednio ochronne na włosy ze względu na zawarte substancje pielęgnujące.


AUTOR

Redakcja Czytamy Etykiety

Redakcja Czytamy Etykiety

STRONA INTERNETOWA: https://czytamyetykiety.pl/OPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

Kosmetyczne gwiazdy Plebiscytu Czytamy Etykiety

79,00 zł


Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

49,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci e-booka "Drugie śniadanie do szkoły i pracy".

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2024