Skip to main content

Kremy z filtrem z apteki

2024-05-09

Kosmetyki analiza

Autor: Redakcja Czytamy Etykiety

Filtry przeciwsłoneczne zawierają substancje, które zapobiegają przedostawaniu się promieniowania ultrafioletowego do skóry. Apteka to miejsce, które wzbudza nasze zaufanie, dlatego w poszukiwaniu idealnego kremu z SPF chętnie wybieramy się właśnie tam. Sprawdziliśmy, na jakie filtry warto zwrócić uwagę! Jaki powinien być dobry krem z filtrem? Przede wszystkim powinien zapewniać odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UV. Równie […]

Filtry przeciwsłoneczne zawierają substancje, które zapobiegają przedostawaniu się promieniowania ultrafioletowego do skóry. Apteka to miejsce, które wzbudza nasze zaufanie, dlatego w poszukiwaniu idealnego kremu z SPF chętnie wybieramy się właśnie tam. Sprawdziliśmy, na jakie filtry warto zwrócić uwagę!


Jaki powinien być dobry krem z filtrem?

Przede wszystkim powinien zapewniać odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UV. Równie ważne jest, aby był komfortowy w noszeniu oraz dopasowany do potrzeb naszej skóry, ponieważ kremy ochronne z filtrem powinniśmy stosować regularnie i to przez cały rok, nie tylko latem!

Pamiętajmy, że promieniowanie UVA dociera w głębsze warstwy skóry nawet w pochmurne dni niezależnie od pory roku i jest głównym czynnikiem odpowiedzialnym za starzenie się skóry. Kolejną rzeczą, o której wiele z nas zapomina to sprawdzanie daty ważności określonej na opakowaniu. Warto o to zadbać, ponieważ filtr po upływie terminu ważności nie zachowa w pełni swoich właściwości ochronnych.

Na opakowaniu produktu znajdziemy też symbol PAO jako grafikę otwartego słoika, która mówi o tym, ile czasu po otwarciu kosmetyk jest zdatny do użytku. W dużej mierze kosmetyki z poprzedniego roku, mimo że dalej są przed upływem terminu ważności nie będą nadawały się już do wykorzystania.

Czy filtry do twarzy z apteki są lepsze od tych z drogerii?

Zacznijmy od tego, że w prawie nie ma różnicy między kosmetykiem a dermokosmetykiem – ta nazwa przyjęła się, ponieważ używana jest m.in. przez producentów w celach marketingowych, a produkty nazywane dermokosmetykami, czy też kosmetykami aptecznymi często można spotkać właśnie w aptekach. To gdzie zakupimy produkt nie wpływa na jego jakość, ponieważ każdy kosmetyk przed wejściem na rynek jest on oceniany pod względem bezpieczeństwa w ten sam sposób.

Niezależnie, czy to apteka, drogeria, czy inny punkt- dopuszczone zostają tylko kosmetyki, które przez safety assessora oceniono jako bezpieczne. Jednak to, co można zauważyć także w filtrach do twarzy dostępnych w aptece to fakt, że większość z nich nie posiada w swoim składzie substancji zapachowych. To świetna informacja szczególnie dla osób zmagających się z alergiami! Przyjemność z ich użytkowania może być nieco mniejsza, ale również skłonność do podrażnień się minimalizuje.

Zaglądając do apteki w poszukiwaniu idealnego kremu z filtrem dla siebie często liczymy też na fachową poradę w zakresie jego doboru i stosowania. Dodatkowo w aptekach można też znaleźć kosmetyki specjalistyczne, które dedykowane są konkretnym problemom skórnym typu AZS, łuszczyca. Nie oznacza to jednak, że w drogerii takich produktów nie znajdziemy, chociaż zdarza się, że niektóre linie kosmetyków można dostać wyłącznie w aptekach.

Niestety ceny takich produktów często nie są najtańsze, dlatego chętnie sięgamy po produkty drogeryjnie, natomiast w zależności od aptek różnica może wynosić nawet kilkanaście złotych! Warto też kupować takie kosmetyki w aptekach internetowych, gdzie ceny szczególnie podczas promocji mogą być dużo bardziej atrakcyjne. W każdym razie czy będzie to krem ochronny z apteki, czy innego punktu sprzedaży pamiętajmy o jego stosowaniu, aby zapobiec negatywnym skutkom promieniowania słonecznego, o których wspominaliśmy przy okazji tego wpisu (klik).


AUTOR

Redakcja Czytamy Etykiety

Redakcja Czytamy Etykiety

STRONA INTERNETOWA: https://czytamyetykiety.pl/OPINIE ()

UDOSTĘPNIJ

0 / 420


Przeczytaj inne artykuły

Zobacz Wszystkie

E-booki

Korzystaj wtedy, kiedy potrzebujesz – na komputerze, tablecie czy telefonie.

Kosmetyczne gwiazdy Plebiscytu Czytamy Etykiety

79,00 zł


Mniejsożercy – czyli jak zdrowo ograniczyć mięso

49,00 zł


Włos Ci z głowy nie spadnie

59,00 zł


Zdrowe Drugie Śniadanie

45,00 zł


Bądźmy w stałym kontakcie!

Zapisz się na newsletter i odbierz darmowy prezent w postaci e-booka "Drugie śniadanie do szkoły i pracy".

Zawsze jesteś na bieżąco z nowymi artykułami

Wiesz, co dzieje się w świecie etykiet

Masz stały dostęp do naszych porad

Popularne kategorie

Czytamy Etykiety © 2024